چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

:: دیشب، دقیق تر اینکه نیمه شبِ کمی مانده به وقتِ صبح، حرفْ اینجای مطلب تمام شد که رسیده بودیم سَر ِ خاکْ و او، گور خود را کَنده، آن یادداشت را خواند برایم که نوشته بود برای خودش، دوستانش بگذارند بر روی جنازه اش، فردای نبودنش… همیشه می گوید: من، اگه بمیرم، فکر کردی چطوری خبردار می شوی تو؟ منم حساس! گاهی خیال می کنم چقدر متأثر می شوم! منتهاش، دیشب… دلم آتش گرفت برای خودم و  هجوم ِ ناغافل ِ گریه! گاهی دُچار حس ِ غریبی می شوم از تنهایی که ناجور است تحمّلش…

:: بیشتر از هر ثانیۀ این دو، سه سال درک کردم امروز که محبّت من نسبت به تو، عاشقانه نیست که پاداشی بخواهد دلم. بی دریغ ترین است این علاقۀ خالصۀ منتشرۀ همیشه زیاد و علّت تویی و فقط تو…

:: این شماره از مجله واکاوی اینترنت و مسائل و مباحث مربوط به آن را موضوع قرار داده از برای فرهنگ سازی لابُد! مثلن این آقای مسئول؟ دربارۀ معیار و میزان فی.لترینگ می گفت در ایران و اینکه فلان فرد! کامپیوتر تهیه کرده برای منزلش و به حضرت منزل آموزش داده استفاده از کامپیوتر و اینترنت را و منزلش هم وقتای نبودن او به راه ِ اینترنت افتاده و پشتِ پنجرۀ چت به فلان فردِ دیگری دل داده و … خب، فرهنگ سازی لازم است جدن! 

:: کتابی می خوانم دربارۀ رابعه عدویه است و زندگی اش و شرح روایت های متناقض و متشابه اندر حکایتِ رابعۀ شامی و رابعۀ بصری که کدام یک عدویه بوده اند و کدام یک نه!؟ چند مدّتی هم است که به درازا کشیده خواندنش و هنوزم تمام نشده هزار ماشاء الله! عبدالرحمن بدوی نوشته است آن را و محمد تحریرچی ترجمه اش کرده و زبیده خانوم جهانگیری هم ویراستارش است. فونت نامناسبی دارد کتاب و جملات هم به سخت ترین شکل ممکن به نگارش درآمده اند! باز هم شکر بابتِ تذکره الاولیاء که سهل تر بود برایم خواندنِ آن متن نسبت به این. تا اینجای متن که خوانده ام از این کتاب، چند شعر عربی بود که متن بدان مزیّن شده و بسی دلنشین بودند همگی! به حدّی که مترصدِ دیدنِ فرشته جان هستم تا … می بینم حق دارد این رفیق من که بیشتر از هفت سال از عمر ِ عزیزش را صرفِ تعلیم و تعلّم زبان و ادبیات عرب کرده است تاکنون. انتشارات مولی زحمت طبع را به دوش کشیده و سال ۷۷ چاپ دوم آن عرضه شده است به بازار با قیمت ۲۰۰۰ تومان که البته من هدیه گرفته ام کتاب را از آقای دال!

::  اعتماد به نفسم تحلیل رفته است انگار! به شدّت تقویت آن مدنظرم است و برنامه هایی ترتیب داده ام برای حضرتِ خودم تا …

:: می دانم وبلاگ خوب و توپ و قشنگ و گل و بلبلی دارم و خودم هم باحال تشریف دارم زیادی! نیازی به تأکید و ترویج شما نیست. کامنتتان را پاک می کنم. گفتم حرفی نباشد دیگر!

۱۱ دیدگاه نوشته شده است! »

 1. سهند در 08/08/05 گفت:

  سلام از مطالب وبت خوشم اومده من شما رو لینکیدم اگه میخوای منو بلینک
  ممنونم از همکاری شما

 2. خیاط در 08/08/05 گفت:

  واقعاً وبلاگ قشنگی داری
  همون رابعه که عارف بود؟؟تو تذکره اولیا؟


  چهار ستاره مانده به صبح؛
  بله خانوم. همون رابعه. وبلاگم قشنگه!

 3. واصح در 08/08/05 گفت:

  این جمله ات تقریبا میخکوبم کرد:

  "بی دریغ ترین است این علاقۀ خالصۀ منتشرۀ همیشه زیاد"

  خلوص مهم تر از انتشار و انتشار مهم تر از مقدار.

  تکه ی ماقبل آخر رو باور ندارم. چرا؟ بخاطر همون اطمینان درست درباره ی وبلاگ خوب و توپ و قشنگ و گل و بلبل داشتن.
  (صاحب اختیار وبلاگت هستی. پاکم کن اگه دوست داری!)


  چهار ستاره مانده به صبح؛
  ممنونم.

 4. جويا در 08/08/05 گفت:

  با سلام وعرض ادب خدمت شما هم وطن گرامی
  آیاتهمت زدن و دروغ پراکنی ، بعضی رسانه ها نسبت به جامعه بهائی جرم نیست و نباید به قوه قضائیه پاسخگو باشند که مسئولین محترم بی تفا وت از کنار این مهم می گذرند؟ولی همین مسئو لین زمانی که در ان سوی مرزها ،رسانه یا سازمانی بین المللی (به هر نیتی) از جامعه بهائی دفاعی می کنند فریاد می زنند که چرابهائیان تبلیغ می کنند یا چرا بیگانه از اینها دفاع می کنند؟ و سپس نتیجه می گیرند حتما این بهائیان وابسته به بیگانه هستند.
  براستی کدام کتاب در ایران چاپ شده که دیانت بهائی را بطور کامل و صحیح معرفی کند؟ یا کدام نشریه در ایران آزاداست تا نظرات جامعه بهائی را در رد اتهامات چاپ کند ؟
  چرادر حوزه های علمیه کشورمان فقط کتب ردیه مطالعه وبررسی می شود وعلماوفضلای کشور نباید به حقایق موجود در دیانت بهائی دستر سی داشته باشند؟
  آیا چون جامعه بهائی در مجلس ویا ارگان ورسانه ای نماینده ویامدافعی ندارد این رسانه ها ازادند که هرچه می خواهند بنویسند ؟،ویک بهائی با مطالعه تهمت های روزنامه حق ندارد حرفی بزند ودفاعی کند ؟
  به همین دلایل وظیفه وجدانی خود دیدم وسعی کرده ام مطالب واتهامات بی اساس نشریات را در وبلاگ ناقص خود پاسخ بدهم از جمله :
  آیا بهائیان دست نشانده انگلیس وآمریکا هستند ؟
  آیا بهائیان با اسرائیل ارتباط دارند ؟
  آیا بهائیان اسلام وادیان قبل از خود را قبول ندارند؟
  دیدگاه بهائیان نسبت به ایران چیست ؟
  ونیزموضوع خاتمیت حضرت محمد(ص) ….
  همچنین مطالب ونظرات دیگر، لطفا بی هیج پیش داوری، مطالب وب را مطالعه بفرمائید و برای جلوگیری از اتلاف وقت اگر سوال یا نظر شما جدید بود لطفا درنظرات وب ثبت بفر مائید لطفا ادرس ایمیل خود را بگذارید تا پاسخ ارسال شود منتظر نظر و راهنمائی شما می مانم http://jooyya.blogfa.com


  چهار ستاره مانده به صبح؛
  الان من چی بگم خب؟ چی کار کنم من؟

 5. آوامین در 08/08/05 گفت:

  اون آخری با من بودی؟؟؟


  چهار ستاره مانده به صبح؛
  آخه چرا با شما خاااااااااااانوم عزیزمی…

 6. علی شیروی در 08/08/05 گفت:

  بگذار بخوانم ..

 7. محمدباقرتهرانی در 08/08/05 گفت:

  سلام
  خیلی وقته وبلاگ گردی نکردم
  اول که اومدم فکر کردم اشتباهی اومدم
  خوب خونه تکونی کردید!

 8. نوه در 08/08/05 گفت:

  خواستم بگم سلام. همین.

 9. مهشاد در 08/08/05 گفت:

  مستدام باد این علاقه ی خالصه ی منتشره… و البته مقدسه!
  و در مورد آخری هم کلا موافقم

 10. ندا در 08/08/05 گفت:

  همیشه خوندن این جور کتابها سخت بوده برام …تو چطور میخونی؟

 11. یافنیکس در 08/08/05 گفت:

  درباره ادبیات ترجمه آقای تحریرچی نوشته بودیدکتاب و جملات هم به سخت ترین شکل ممکن به نگارش درآمده اند! خواستم بگویم من ایشان را از نزدیک می شناسم ایشان از مترجمان پرکار از انگلیسی و عربی به فارسی هستند که اخیرا هم قرار است کتاب عظیم فتوحات مکیه رادر چهل جلد از عربی به فارسی ترجمه و منتشر کنند گزارش آن هم در بعضی سایت ها آمده است. حتی پایان نامه کارشناسی ارشد ایشان خواندنی است.که با عنوان "بررسی تفاسیر معتبر درباره دو آیه شکل و شاکله و تطبیق آن با مثل افلاطونی" واقعاکاری سخت و ماندگار بوده است.انصاف را فراموش نکنیم.همین.خداحافظ

دیدگاه خود را ارسال کنید