چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

poster22thtehranbookfair

# تصویر فوق، پوستر بیست‌ و دوّمین نمایش‌گاه بین‌المللی کتاب تهران است که به مبارکی و میمنت طراحی و چاپ و توزیع شده است. از روی همین عکس، ناگفته مشخص است که نمایش‌گاهِ امسال از ۱۶اُم تا ۲۶اُم اردیبهشت‌ماه در مصلای امام خمینی برگزار می‌شود و هم‌اکنون، کارگران مشغول کارند.

# جدای خطوطِ پرفایده‌ی مترو و آن دو ایستگاه بهشتی و مصلّی، شما می‌توانید به‌وسیله‌ی یک‌سری اتوبوس‌های ویژه که به این منظور (یعنی رساندن شما به آستان مقدّس نمایش‌گاه کتاب. ببینین، خورشید و ماه و فلک و این‌ها در خدمت‌اند‌آ، حسابی. کم‌لطفی نکنین دیگه.) در میادینِ انقلاب، آزادی، صنعت، راه‌آهن و پایانه‌ی خاوران (هر مسیر ۱۵ اتوبوس) مستقر خواهند بود و شما می‌توانید با ۲۰۰ تومان ناقابل خویش را به دیار معبود برسانید. تاکسی بی‌سیم بانوان هم برای اقشار مرفه درنظر گرفته شده است که  مایه‌داران می‌توانند استفاده کرده و لذّت ببرند. (تجریه‌ی شخصی، با حذف گزینه‌ی تاکسی بی‌سیم، اتوبوس ارجح‌تر است نسبت به مترو.)

tehran-bookfair060

# نمایش‌گاه کتاب امسال از ساعت ده صبح تا هشت شب آماده‌ی پذیرایی از علاقه‌مندان می‌باشد. لطفن وقت‌تون رو از همین حالا طوری تنظیم کنین تا دیدار با همگی دوستان حاصل آید و پس‌فردا گلایه‌ای درکار نباشد.

# هم‌چون سابق، غرفه‌های ناشران عمومی در سالن شبستان، و غرفه‌های ناشران دانش‌گاهی در طبقه دوّم رواق شرقی قرار دارند و رواق شرقی هم به سالن‌های کودک و نوجوان و کتاب‌های آموزشی اختصاص دارد.

# در ادامه، به عرض می‌رساند دوستان عزیز بسی خوش‌حال باشید که شما امسال نیز از خدمات ارزنده‌ی دفاتر پستی در نمایش‌گاه بهره‌مند خواهید بود.

# و اینک، لبخند بزنید؛ نمایش‌گاه کتاب امسال اینترنت وایرلس هم داره با پنهای باندی دو برابر بیش‌تر از سال قبل! دیگه چی می‌خواین خداییش؟

tehran-bookfair050

# مژده‌ی ویژه؛ مسئولانِ دوست‌دارِ شما مقادیری تسهیلات رفاهی هم درنظر گرفته‌اند برای بازدیدکنندگان عزیز و طبق فرمایشاتِ واصله، یک بسته خدمات فرهنگی شامل ۵۰ نوع خدمات در نمایش‌گاه امسال عرضه می‌شود. که دور از جانِ شما، من خودم نفهمیدم یک بسته‌ی ۵۰ تایی خدمات فرهنگی به عنوان تسهیلات رفاهی یعنی چی؟ امّا امیدوارم شامل خوراکی با تأکید بر تخمه سوسولی، خدمات تلفن همراه، دستشویی با دستمال، چرخ برای حمل کتاب و اشانتیون‌های توپ (مثلن بهمون تاریخ تئاتر جهان با تاریخ هنر هدیه کنن با هر خرید یا چیپس و ماست مو‌سیر) بشود.

# راستی، آقایانِ متولّیِ نمایش‌گاه معرفت به خرج دادن، محبّت کردن و در راه رضای خدا و خلقِ بی‌گناه، کلهم نمایش‌گاه رو با همه‌ی کتب و تیر و تخته و قفسه‌جات و ملّتِ غرفه‌دار و بازیدکننده بیمه کردن از نوع بیمه‌ی مسئولیّت مدنی و حوادث و هر اتّفاقی که در این ده روز، در محدوده‌ی داخلی مصلّی برای هر کسی رخ بده، هزینه رو بیمه‌ی دانا تقبّل می‌کنه. الهی که تن‌تون سلامت ولی گفتم که حواس‌تون باشه سفره‌ای پهن شده، کیسه هم می‌شه دوخت.

# اخبار مربوط به نمایش‌گاه کتاب رو می‌تونین از جراید کثیرالانتشار و سایت‌های اطلاع‌رسانی اینترنتی پی‌گیری کنین یا تله‌تکس شبکه‌ی دو با این‌جا.

# ضمنن، در راستای خدمات خطیرِ من و خیاط‌ باشی در نمایش‌گاه پارسال، به اطلاع می‌رساند امسال نیز می‌توانید از حضورِ مفید و مؤثر ما دو نفر بهره‌مند شوید. “نفری ۲۰ هزارتومان (لطفن توجّه بفرمایید اختلاف قیمت خدمات راهنمایی و مشاوره نسبت به سال گذشته به دلیل احتساب توّرم است.) می‌گیریم به عنوان راهنما، برای کسانی که لیست کتاب دارند ولی فقط دو ساعت وقت دارند که بروند نمایش‌گاه. اگر لیستی هم ندارید٬ علاقه‌مندی‌هایتان را بگویید ۲۵هزار تومان می‌گیریم کتاب‌های مورد علاقه‌تان را سرچ می‌کنیم (فهرست بهتان تحویل می‌دهیم باقلوا؛ با ذکر ناشر و درج قیمت) ضمنن، درصورتی‌که سلسله یادداشت‌های گام به گام تا نمایش‌گاه کتاب را می‌خوانید و احساس می‌کنید راهنمایی شده‌اید نفری ۱۵هزار تومان به شماره حساب خانوم چهارستاره واریز نمایید.” شایان‌ ذکر است حقوقِ خیاط‌ باشی محفوظ است و حق‌الزحمه‌ی ایشان تمام و کمال پرداخت می‌شود. با تشکّر و کمال امتنان.*

*منابع اخبار و عکس‌های این یادداشت؛ + و + و + و + و + و + و + و + و + و + و + و +

۳ دیدگاه نوشته شده است! »

 1. sara در 09/04/27 گفت:

  من خیلی از این راهنمایی ها استفاده کردم، پول هم نمیدم، گردنم هم کلفته! برو شکایت کن اصلا!

 2. چهار ستاره مانده به صبح در 09/04/27 گفت:

  دوستان یه کم چشماتون رو ببندیدن تا من تکلیف‌ام رو با سارا مشخص کنم. فکر کردی ممکلت قانون نداره؟ که هر کی هر کی شده؟ که بیای مفت مفت … مگه این‌که نبینمت سارا

 3. sara در 09/05/02 گفت:

  اومدم خدمتتون عرض کنم که من خدمات ویژه ای صرفا برای شما در نظر گرفتم که اگه خواستن باید ثبت نام کنین. اونم سرویس ویژه و مجانی به نمایشگاه و بازگشت از نمایشگاه به خونه می باشد. در ضمن از خدمات شما هم استفاده نمی کنم چون اصلا پول ندارم کتاب بخرم. فقط می خوام بیام عکاسی کنم.
  برای استفاده از خدمات در اسرع وقت اطلاع دهید. 🙂

دیدگاه خود را ارسال کنید