چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

سلام.
از سه‌شنبه‌ی قبل تا ام‌روز، دو کتاب را هشت‌بار خوانده‌ام و دیگر می‌توانم در بابِ راه‌های کسب موفقیّت چند کنفرانس حسابی برگزار کنم و مثلن حلّت‌بازی. اصلن شما بیا و برویم کافه‌ای، جایی. مفتی حرفِ خوب می‌زنم باهات تا بلد شوی از کدام راه به چاه می‌رسی و از کدام راه به ماه. والا. نمی‌بینید بای بسم‌الام را؛ سلام و سلامتی. دَواست هم‌این حرف؛ سلام.

از اوضاع مملکت خبر ندارم مگر بحث‌/دعوای زنِ طفلک و مرد و متلک با هم‌این مجسمه‌دزدی در تهران. حتّا نمی‌دانستم این نمایش‌گاهِ لعنتی کتاب از دی‌روز شروع شده است خیرسرش. این‌قدر پرت شده‌ام از داستان. عاشق‌ام دیگر.

خُب، برویم سر اصل مطلب. حالا هرچه‌قدر لعنتی، آدم است و هم‌این یارِ مهربان، کتاب. گیرم هیچ مغازه‌ای دوست نفروشد، کتاب که فروشی هست. بیائید خودمان را از تن‌هایی نجات بدهیم.

قبلن درباره‌ی انتخاب کتاب‌های حسابی نوشته بودم که می‌توانیم از فهرستِ کتاب‌های برگزیده در جوایز ادبی استفاده کنیم. چاره چیست؟  فرض کنید بنیاد گلشیری دوستِ صمیمی‌مان است و حالا دستِ چندتا بچّه محلِ خوب را گرفته و آورده به ما معرّفی می‌کند که اِله بِله جیمبله. خُب، فرض کردید؟ چی کار می‌کنید؟ آره دیگه. سلام و دستی دراز می‌شود به دوستی و بعد، پارک و سی‌نما و بگیر و نبر! نشنیدید؟ واژه‌ی فست‌فودینا رو هم دارن جمع می‌کنن دیگه.
خلاصه، رفیقِ بی‌خلل‌ است کتاب.

از مجموعه‌ی کتاب‌های برنده در سال ۸۸ مجموعه داستان‌های ابر صورتی # برو ولگردی کن رفیق  # پرتره‌ی مرد ناتمام # روباه و لحظه‌های عربی # شاخ  # کتاب آذر  # برف و سمفونی ابری # آویشن قشنگ نیست # آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شوند # دیوانه در مهتاب # مرگ بازی # هجوم آفتاب جایزه گرفته‌اند و یا نامزد جایزه بودند. از رُمان‌ها هم آفتاب‌پرست نازنین # آن‌جا که برف‌ها آب نمی‌شوند # توپ شبانه # دیگر اسمت را عوض نکن # سلام مترسک # شب ممکن # پری فراموشی # مونالیزای منتشر # روز هزار ساعت دارد # رازی در کوچه‌ها # خواب‌های گم‌شده # نگران نباش # بیژن و منیژه # دو قدم این ورخط.

دوباره خُب، اگر وُسع‌تان می‌رسد ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان هزینه کنید، پاشنه وربکشید و عزمِ مصلا کنید و برای خالی نبودنِ عریضه هم که شده بهترین‌های ادبیاتِ فارسی در سالِ گذشته را بخرید و به مجموعه‌ی کتاب‌های خاک‌گرفته و دست‌نخورده‌تان اضافه کنید.

پی‌نوشت‌ها؛

۱٫ نه این‌که هر روز به‌تر از دی‌روز؛ نمایش‌گاه کتاب تهران زیر نظر دوربین‌های مداربسته آغاز شد. لطفاً لبخند بزنید.

۲٫ اگر وبلاگ‌نویس هستید فراخوان «محبوب‌ترین کتاب‌های داستانی وبلاگ‌نویسان ایران» را دریابید.

۳٫ اگر دانش‌جو هستید حتمن این‌جا را نگاه کنید بل‌که تخفیفی عایدتان شد.

۴٫ نشر آموت را فراموش نکنید.

۵٫ دانلود بعضی از کتاب‌های انتشارات دانش‌گاه فردوسی به‌صورت فایل پی‌دی‌اف در این‌جا.

۶٫ و امّا کتاب‌های حسن فرهنگی در نمایش‌گاه.

۷٫  در راستای حمایت از کتاب اوّلی‌ها؛ برویم این کتاب را بخریم بل‌که دانستیم چه‌گونه «گنجشک‌ها روی برف راه می‌روند.»

۸٫  تا نمایش‌گاه/ هفت / کتاب‌های فارسی نشر ققنوس و تا نمایش‌گاه/ هشت / تازه‌های نشر ثالث.

۲ دیدگاه نوشته شده است! »

 1. خوابگرد در 10/05/05 گفت:

  چه دعوت قشنگی!
  خیلی هم ممنون‌ بابت لینک به فراخوان خوابگرد.
  فقط بگویم که بعضی از کتا‌ب‌های خوبی که اسم‌شان را آورده‌ای، کتاب‌های ۸۷ هستند نه ۸۸.
  درود

 2. چهار ستاره مانده به صبح در 10/05/07 گفت:

  ممنونم از اظهارنظر پرلطف شما 🙂
  اشکالِ موردنظر را با منظور اصلی‌ام اصلاح کردم. ممنونم از تذکر

دیدگاه خود را ارسال کنید