چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

در این یادداشت می‌خواستم یک پیش‌نهاد داشته باشم برای کسی که هنوز کتابی از «گلی ترقّی» نخوانده است. فکر کردم برایتان بنویسم ترقّی یکی از معدود نویسندگانِ زنِ ایرانی‌ست که بهترین مجموعه‌های داستانی فارسی را دارد. بعد هم می‌خواستم ارجاع‌تان بدهم به لینک‌های مرتبط درباره‌ی زندگی و آثار او در اینترنت. می‌توانید چند داستانی را که از ترقّی در اینترنت منتشر شده است بخوانید و بعد تصمیم بگیرید درباره‌ی خریدنِ آثار او.
خُب، می‌دانید خودم هر پیش‌نهادی را جدّی نمی‌گیرم، ولی دوست دارم از هر چیزی سردربیاورم. به‌نظرم خواندن یک مسأله‌ی کاملاً شخصی‌ و سلیقه‌ای‌ست و هر کسی شیوه‌ی خودش را دارد. مهم این است که آدم کتابی را بخواند و لذّت ببرد، هم‌این.
شاید شما هم از داستان‌های گلی ترقّی لذّت ببرید.
امتحان کنید.

+ درباره‌ی گلی ترقی (در ویکی‌پدیاگفت‌‌وگو با گلی ترقی: در ادبیات معاصر ایران عاشقانه نداریم، گلی ترقی: داستان‌های من شرح احوال درونی‌ام هستند، گلی ترقی و «بزرگ بانوی روح من»، دنیای جذاب گلی ترقی در “دو دنیا”، دیدار با گلی ترقی، از دیروز به فردا، نقد آثار ترقی، نگاهی به زندگی و آثار گلی ترقی، نقد خواب زمستانی، نظریه‌ی انقلابی گلی ترقی، چند کلمه درباره‌ی نوشته‌های گلی ترقی، ویژه‌ی گلی ترقی: چند داستان و چند مصاحبه.

+ متن برخی از داستان‌های گلی ترقی: “خانه‌ای در آسمان”، “اناربانو و پسرهایش”، “آخرین روز”، “من هم چه‌گورا هستم”، “پدر”، “خدمتکار”.

+ آثار گلی ترقی در goodreads، دانلود آثار گلی ترقی، دانلود کتاب صوتی “دریا پری، کاکل زری” و آثار گلی ترقی در آدینه‌بوک.

+ گلی ترقی: نقد و بررسی آثار نوشته‌ی مهدی کریمی  و علی دهباشی.

۴ دیدگاه نوشته شده است! »

 1. مسعود در 10/05/08 گفت:

  یک گفتگوی خیلی خوب هم گلی ترقی با مجله ی مرحوم هفت دارد که فکر نمی کنم لینک اش روی اینترنت موجود باشد ولی اگر دنبال شماره های اولیه هفت بگردید این گفتگو را هم پیدا می کنید که انصافا خواندنی است.

 2. چهار ستاره مانده به صبح در 10/05/11 گفت:

  ممنونم از این‌که گفتین. تلاش می‌کنم برای پیدا کردن این گفت‌وگو 🙂

 3. اتفاق در 10/05/08 گفت:

  سلام

  ممنون از لطف شما.زنده و پاینده باشید.وبلاگ خوب و حوزه های مشترکی دارید.سعی میکنم حتما سر بزنم

 4. چهار ستاره مانده به صبح در 10/05/11 گفت:

  سلام. خواهش می‌کنم. شاد باشین 🙂

دیدگاه خود را ارسال کنید