چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

ایده‌های خود را از کجا به دست می‌آورید؟

از نویسندگان دیگر، برادرم و بچّه‌های کوچک می‌دزدم!

این یکی از سؤال‌هایی است که در گفت‌وگوی اینترنتی کودکان و نوجوانان با «اندی استنتون» پرسیده شده و او با شوخ‌طبعیِ پُرازصداقتی پاسخ داده است. می‌پرسید «اندی استنتون» کیست؟ او نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های آقای گام است. پیش‌نهاد می‌کنم حتّا اگر کتاب‌های او را نخوانده‌اید، گفت‌وگوهایش را در شماره‌ی ۲۲۷ (مهر۸۹) ماه‌نامه‌ی «عروسک سخنگو» از دست ندهید. علاوه‌بر این گفت‌وگوی اینترنتی، مصاحبه‌ی دیگری هم در «عروسک سخنگو» منتشر شده با تیتر «آقای گام در کشوی میز» که  استنتون در آن گفت‌وگو هم درباره‌ی خواندن و نوشتن حرف‌های جالبی زده است.

علاوه‌براین، رضی هیرمندی (مترجم کتاب‌های آقای گام) هم معرّفی خوبی درباره‌ی استنتون نوشته است. راستی، بخشی از داستان «آقای گام و درخت گیلاس» را هم می‌توانید در این شماره‌ی «عروسک سخنگو» بخوانید.

داخل پرانتز (یک بچّه‌ای از استنتون پرسیده اگر روزی همه‌ی پول‌های دنیا متعلق به شما باشد با آن چه می‌کنید؟ آقای نویسنده هم یک فهرست از کارهای به‌شرط پول‌داری‌اش را گفته است که عاشق مورد یازدهمِ آن هستم. چون من هم اگر همه‌ی پول‌های دنیا را داشتم، «یک عمارت بزرگ بر روی تپه‌ای می‌خریدم و بقیه‌ی عمرم را با تنهایی و دیوانگی سر می‌کردم.»

اگر «اندی استنتون» شبیه حرف‌هایش باشد، زیادی معرکه است!

دیدگاه خود را ارسال کنید