چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

نشر آموت که دست برنمی‌دارد! بعد از جلسه‌ی نقد و بررسی کتاب نسرین ثامنی، حالا نوبتِ رُمان «بهانه‌ای برای ماندن» است نوشته‌ی حسن کریم‌پور، نویسنده‌ی باغ مارشال. جدای کریم‌پور، ر. اعتمادی و محمد مطلق سخنران این نشست خواهند بود. اگر دوست داشتید ساعت سه و نیم تا پنج و نیم بعدازظهر فردا بروید این‌جا؛ زیر پل کریم‌خان زند، نبش ایرانشهر به طرف غرب، پلاک ۱۷۰ (۱۷۸ قدیم)، طبقه‌ی دوم (توضیح بیش‌تر)

جدای آموتی‌ها، عصر روشنی‌ها هم فردا اوّلین نشست خود در سال نود را برگزار می‌کنند و توی این جلسه، تمرکز کرده‌اند بر داستان‌های برگزیده‌ی جوایز ادبی مختلف در سال ۸۹٫
کدام کتاب‌ها؟ «کتاب بی‌نام اعترافات» نوشته‌ی داوود غفارزادگان (برگزیده‌ی جایزه‌ی واو)، «احتمالا گم شده‌ام» سارا سالار (برگزیده‌ی بخش رمان اول جایزه‌ی گلشیری)، «عروس بید» یوسف علیخانی (برگزیده‌ی جایزه‌ی غنی‌پور) و «بهار ۶۳» نوشته‌ی مجتبی پورمحسن (برگزیده‌ی جایزه‌ی نویسندگان و منتقدان مطبوعات).
منتقدها کی هستند؟ محسن فرجی، سیروس نفیسی، علیرضا بهرامی و یونس تراکمه.
اگر علاقه‌مند بودید در این برنامه شرکت کنید باید به کتاب‌سرای روشن بروید در خیابان سمیه، تقاطع خیابان شهید مفتح.  (توضیح بیش‌تر)

تازه، برای تنوع می‌توانید یک کار دیگر هم بکنید آخر در همان حوالی، همان ساعت گرامی‌داشت روز جهانی کتاب کودک در انجمن نویسندگان کودک و نوجوان برگزار می‌شود.  گویا نویسنده‌های محبوب بچّگی‌مان قرار است خاطره تعریف کنند و شعر بخوانند و خلاصه، جشن است دیگر و بساطِ خوش‌گذرانی فرهنگی برقرار … (توضیح بیش‌تر)

بعد از این برنامه، از ساعت شش عصر هم دستِ بچّه‌ی دل یا بچّه‌ی خودتان، خواهرتان، برادرتان، مادرتان و … را بگیرید و با حضورتان اولین جلسه‌ی کارگاه قصه‌خوانی خلاق را منوّر کنید. این برنامه در محله‌ی بازی فروشگاه مرکزی شهر کتاب (خیابان شریعتی، بالاتر از مطهری، نبش کوچه‌ی کلاته، پلاک ۷۴۳) برگزار خواهد شد. (توضیح بیش‌تر)

+ راستی، کتاب‌های محبوب ۶۰ وبلاگ‌نویس هم به همّتِ آقای خوابگرد معرّفی شد.  یکی، دو هفته‌ی بعد نمایش‌گاه کتاب شروع می‌شود و خوب است نگاهی به این فهرست بیندازید. سه کتاب اوّل طبق این نظرسنجی عبارت‌اند از؛

۱) «شب ممکن» نوشته‌ی محمدحسن شهسواری ـ ۷۶ امتیاز (۲۸ نفر)
۲) «برو ولگردی کن رفیق» نوشته‌ی مهدی ربّی ـ ۳۴ امتیاز (۱۷ نفر)
۳) «بهار ۶۳» نوشته‌ی مجتبا پورمحسن ـ ۲۰ امتیاز (۱۱ نفر)

کتاب محبوب من یعنی  پرتره‌ی مرد ناتمام با ۱۰ رأی شده کتاب چهارم که اگر نظر مرا حساب کرده بودند حالا یکی از سه تا اوّلی بود.

+ فراخوان ثبت‌نام برای کلاس‌های تخصصی تصویرگری کتاب
+ فراخوان ثبت‌نام برای دوره‌ی آموزش ویرایش
+ فراخوان ثبت‌نام برای دوره‌ی حافظ‌شناسی

و در  پایان برای‌تان بگویم، اگر خانم هستید و ساکن تهران و به یادگیری زبان آلمانی علاقه دارید و دنبال یک معلّم خوب هستید تا با قیمت مناسب به‌طور خصوصی به شما درس بدهد، پیش‌نهاد می‌کنم با این ای‌میل تماس بگیرید؛ lonazahaleh@yahoo.com.

پ.ن)؛ تو دست و بال‌تون امریه ندارین برا یه سرباز؟ آشنایی، کسی، کاری دارین، دریغ نکنین.

دیدگاه خود را ارسال کنید