چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

به حول و قوه‌ی الهی، از امروز ساعت ده صبح بیست‌وچهارمین نمایش‌گاه بین‌المللی کتاب تهران شروع می‌شود و تا بیست‌وچهارم اردی‌بهشت ادامه خواهد داشت. تا ساعت هشت شب فرصت دارید برای بازید از ۲۰۸ هزار عنوان کتابی که گفته‌اند در این نمایش‌گاه ارائه شده است. البته دنبال کتاب‌های مؤسسه‌ی گل‌آقا نگردید که پیدا نمی‌کنید. به لطف و مرحمتِ زیاد مسئولان، امسال گل‌آقا در نمایش‌گاه کتاب غرفه ندارد. ولی نگران نباشید! برای رسیدنِ به گل‌آقا هزار و یک راهِ دیگر وجود دارد که از مصلا نمی‌گذرد. برای دسترسی به مسیر‌های موجود کافی‌ست این‌جا کلیک کنید.

پیش‌نهاد من این است که اگر ساکن تهران هستید و یا به‌‌خاطرِ نمایش‌گاه به تهران آمده‌اید (واقعن؟) حتمن یک‌سری به مؤسسه‌ی گل‌آقا بزنید. جدای این‌که می‌توانید کتاب‌های تازه‌ را با خیلی تخفیف (شما را ارجاع می‌دهم به قیافه‌ی خودم، وقتی که دیروز قبض رسید را گذاشتند جلویم و آن‌جوری متعجب شدم از شدّتِ تخفیف) بخرید، شانسِ آشنایی با چند خانومِ مهربانِ خوش‌لبخندِ دوست‌داشتنی را پیدا خواهید کرد و خیلی جالب‌تر این‌که، ساختمانِ گل‌آقا با آن قلم‌های غول‌پیکر، سماورهای بامزه، استکان‌های کمرباریک، شماره‌های قدیمیِ مجله‌ی گل‌آقا، نامه‌های شاغلام و … بسیار دیدنی‌ست. به‌نظر من، یکی از جالب‌ترین دیدنی‌‌های مؤسسه‌ی گل‌آقا، هدیه‌های ساده‌ی پُرمهری است که مردم در زمانِ انتشار مجله‌ برای گل‌آقا فرستاده‌اند و به یادگار مانده‌اند.

راستی، اگر برای بازدیدِ گروهی از مؤسسه‌ی گل‌آقا و خرید یک‌سری کتابِ طنز تازه از تنوردرآمده پایه هستید، کافی‌ست یک نامه بنویسید به نشانی gozareha-at-gmail.com و ساعت و روز پیش‌نهادی‌تان را بگویید. اگر هم حس و حوصله‌ی جمع و آدم‌های ناشناسِ متنوع را ندارید، تنهایی بروید و با خودتان خوش بگذارنید.

+ انگار هنوز کتاب را نخوانده‌اند تا بابای ما را بشناسند

دیدگاه خود را ارسال کنید