چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

خبرگزاری رؤیا در راستای لذّتِ کشفِ ناشران کوچک در یک نمایش‌گاه خیلی بزرگ معرّفی می‌کند؛ نشر آمیس.
پنج‌شنبه‌، برخلافِ روزهای قبل که با مترو برمی‌گشتم خانه، فکر کردم با تاکسی بروم ونک و از آن‌جا با ماشین‌های کرج برگردم خانه. آخر، روز قبلش توی مترو کم مانده بود تلف بشوم لابه‌لای آن همه آدمِ کتاب به‌دستِ غرغروی بعضن بوگندو. ایست‌گاه مصلا سوار قطار شده بودم و خیلی هنر کردم که با عینک و چش و چالِ سالم توانستم توی ایست‌گاه دروازه دولت خودم را نجات بدهم و از مترو بزنم بیرون و با خودم گفتم الهی پات بشکنه اگه دوباره خواستی سوار مترو بشی. و خُب، روزهای بعد دیگر سوار مترو نشدم. گفتم که مسیر مصلا-ونک-کرج را انتخاب کردم و ازقضا، خیلی هم خوش‌مسیر و خوش‌یُمن بود. چون دو، سه روز آخر نمایش‌گاه زودتر به خانه رسیدم و یک دوستِ جدید هم پیدا کردم، خانوم جمالی‌مهر.
خانوم جمالی‌مهر مدیر نشر آمیس و جوان‌ترین ناشر اصفهانی است که توی سالن کودکان و نوجوانان غرفه داشتند. توی کتاب‌های نشر آمیس، چند عنوان کتاب توجّه‌ام را جلب کرد؛
یکی مجموعه کتاب‌ چهارجلدی شبیه «نیکلا کوچولو» که شخصیّت اصلی آن یک پسربچّه‌ی ایرانی است به نام نیما. دردسرهای نیما، بازیگوشی‌های نیما، تعطیلات نوروزی نیما، مدرسه‌ی نیما عنوان کتاب‌های این مجموعه هستند.
دیگر، کتاب‌های «نی‌ نی» سروده‌ی «بنفشه رسولیان بروجنی» که مجموعه‌ی شعر برای خردسالان است. این مجموعه که برنده‌ی جایزه‌ی پروین اعتصامی در بخش شعر کودک شده، شامل کتاب‌های  نی ‌نی اومد به دنیا،نی نی ما قشنگه‌، نی نی چه بازیگوشه، نی نی می‌خواد بدونه، نی نی ما زرنگه، نی نی چه مهربونه است.
و آخری، کتاب اطلس کودکان که کتاب مصوّرِ قشنگی است و به بچّه‌ها کمک می‌کند تا با کشورهای مختلف جهان از نظر جغرافیایی و فرهنگی آشنا شوند.

(برای خرید آن‌لاین کتاب‌های نام‌بُرده کافی‌ست یک حساب بانکی داشته باشید، که خیلی هم پُرپول نبود، نبود. چون قیمت کتاب‌ها نسبتاً ارزان است. بعد هم روی عنوان کتاب‌ها کلیک کنید تا به‌ صفحه‌ی خرید آن‌ها در آدینه‌بوک وارد شوید.)

دیدگاه خود را ارسال کنید