چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

دو اردی‌بهشت قبل‌تر، یادداشتی نوشته بودم که یک دعوتِ مختصر بود برای خریدن و خواندنِ آثار گلی ترّقی. خُب، خودم به پیش‌نهادِ خودم کتاب‌های گلی خانوم را در نمایش‌گاه بیست‌وسوّم خریدم و حالا، داستان‌هایش را خوانده‌ام. به‌علاوه‌ی کتابِ خلسه‌ی خاطرات که نوشته‌ی شهلا زرلکی‌ست و درباره‌ی آثار ترقّی. یک‌جور نقد و تفسیر و بررسی. نتیجه؟ راضی‌ام از خودم و پیشنهادم. گفتم در آستانه‌ی نمایش‌گاه بیست‌وپنجم دوباره یادی کنیم از گلی خانوم و از شما بخواهم اگر کتابِ تازه‌ای از ترّقی و یا کتابِ تازه‌ای درباره‌ی آثارِ او منتشر شده است، لطفن مرا بی‌خبر نگذارید. مچکّرم.

پی.نوشت)؛ کتاب‌هایی که در عکس می‌بینید همگی از سوی انتشارات نیلوفر چاپ شده‌اند. اگر روی آن لینکِ توی متن کلیک کنید به یک‌سری لینکِ دیگر درباره‌ی گلی ترقّی و کتاب‌هایش خواهید رسید. اگر لینکِ مفید دیگری هم سراغ دارید، دریغ نکنید و برایم کامنت بگذارید. باز هم مچکّرم.

۳ دیدگاه نوشته شده است! »

 1. سامان کاشی در 12/05/02 گفت:

  سلام و عرض ادب
  جسارت می‌کنم در محضر شما این یکی دو خط رو می‌نویسم، پیشاپیش باز هم معذرت می‌خوام. به این کتاب‌ها اضافه کنید: (من هم چگوارا هستم). با این کتاب بود که خانم ترقی عزیز و نازنین شناخته و جدی شد.

 2. سامان کاشی در 12/05/02 گفت:

  الآن یادم اومد: یه کتاب دیگه‌ای هم بود/هست که یکی از دوستانم (به نام آقای مهدی کریمی) نوشت. ندارم/نخواندم اما می‌گفت که بررسی و نقدی نوشته است. گمان می‌کنم (قطره) چاپش کرد. چیز دیگه‌ای یادم نمی‌آد!

 3. چهار ستاره مانده به صبح در 12/05/04 گفت:

  سامان عزیز

  ممنونم از یادآوری کتاب «من هم چگورا هستم.» خوانده‌ام آن را و دارم، ولی نمی‌دانم چرا فراموش کرده‌ام بگذارمش کنار کتاب‌هایی که توی عکس‌اند.
  کتاب دوم را هم سرچ کردم و دیدم. قطره چاپ کرده است. ممنون از راهنمایی‌تون.

دیدگاه خود را ارسال کنید