چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

بهار برایم کاموا بیاور یکی از پیشنهادهای سالِ قبل‌ام بود که درباره‌ی ماجرای رُمان و لذّتِ خواندنش هم در این‌جا حرف زده‌ام. به‌علاوه‌ی این‌که این رُمان نامزدِ آخرین دوره‌ی جایزه‌ی گلشیری هم شد. اگر هوس کردید کتاب مریم حسینیان را بخرید باید قدم‌رنجه کنید و بروید تا غرفه‌ی کتاب‌سرای تندیس در شبستانِ مصلّا.

***

استخوان‌های دوست‌داشتنی یکی از دوست‌داشتنی‌ترین کتاب‌هایی بود که سالِ قبل خواندم. یک ماجرایی هم پیوست شده به این کتاب که خودم دوستش دارم و حسِ خوبی به من می‌دهد. آخر، رُمان آلیس زیبولد را از میانِ کتاب‌های دست دوّم کتاب‌فروشی اگر پیدا کرده بودم، فروردینِ نود. بعد، فهمیدم کتاب برای صمیمی‌ترین دوستِ سابق‌ام بوده که آن را امانت گذاشته بود برای فروش. این رُمان را انتشارات مروارید چاپ کرده است. طبیعتن، برای تهیّه‌ی آن از نمایش‌گاه کتاب باید به غرفه‌ی مروارید سر بزنید.

۳ دیدگاه نوشته شده است! »

 1. دکتر کتابفروش در 12/05/07 گفت:

  سلام. باز هم “بهار برایم کاموا بیاور”!!! اگه اشتباه نکرده باشم این باید سومین باری باشه که تو وب‌تون از این کتاب می نویسید… الآن یک‌جورایی دستم اومده که شما از این کتاب خوشتون میاد. کتاب “برایم کتاب بخوان” رو خیلی دوست دارید از نوشته‌های مستور خوشتون نمیاد یا بهتر بگم نسبت به اون‌ها بیتفاوتید بیشتر ترجیح میدید کتاب نوجوان بخونید و خیلی تجربه‌های دیگه!
  راستی ممنون از راهنمایی‌تون اصن حواسم به وب آموت نبود راستش اولین بار بود که میدیدم یک انتشاراتی این طور ا اتفاقات کتابفروشی یا غرفه ی کتابش بگه!

 2. دکتر کتابفروش در 12/05/09 گفت:

  راستی کتابسرای تندیس یک مجموعه تندیس های جیبی داره که ترجمه ای ناقص از فکر کنم هفتاد کتاب نشر خارجی پنگون هست!
  دوستان میتونن اونها رو هم تجربه کنند البته کتابها خیلی ارزان هستند.
  قبل تر جلدی ۱۵۰۰ تومن بود الآن رو نمیدونم.

 3. چهار ستاره مانده به صبح در 12/05/13 گفت:

  دکتر کتاب‌فروش عزیز

  سلام. ممنونم از این همه توجه و دقت‌تون.
  و ممنونم از پیشنهاد کتاب‌تون 🙂

دیدگاه خود را ارسال کنید