چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

:: چند روزی‌ست که هزار کتاب دارد کتاب‌هایش را با ده درصد تخفیف می‌فروشد. نگران هزینه‌ی پست هم نباشید. این فروش‌گاه اینترنتی شعارِ حالِ اساسی برای مشتری را در پیش گرفته و سفارش‌های خرید را بدونِ هزینه‌ی پست به هر کجای ایران که بخواهید ارسال می‌کند. منتهی، من می‌خواهم باز هم بهانه بگیرم. چه‌طور؟ نه هیچ مرگی‌ام نشده و آره، تخفیف و پست مجانی خیلی خوب است، ولی نگاه کنید بعضی از کتاب‌های فروش‌گاه هزار کتاب تمام شده‌اند و در انبار موجود نیستند.

:: یک خبر خوب دیگر هم این‌که تهرانی‌ها می‌توانند علاوه‌بر هزار کتاب از سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام استفاده کنند. می‌پرسید این دیگر چیست؟ هیچی. یک روش خوب برای خریدن کتاب. فقط کافی‌ست با شماره تلفن ۲۰- ۸۸۵۵۷۰۱۶ تماس بگیرید و کتاب درخواستی‌تان را (در صورتی‌که در بازار موجود باشد) سفارش بدهید و بعد، در محل کار یا منزل دریافت کنید. ها. نگران هزینه‌ی ارسال نباشید. برای تهرانی‌ها رایگان است، ولی خب اگر ساکن شهر دیگری غیر از تهران هستید باید هزینه‌ی پست را هم پرداخت کنید، ولی چرا ناشکری؟ همین هم خوب است. خوب‌تر این‌که در طرح جدید سام قرار بر این است که هفت، هشت درصد از قیمت پشت جلد کتاب برود به حساب نویسنده یا مترجم آن. واقعن؟ این‌طور گفته‌اند.  آقا محمود دولت‌آبادی هم از این سامانه تعریف و تمجید کرده‌اند. بعله دیگر. قدرتیِ خدا، داریم از خارج جلو می‌زنیم.

:: راستی، وقتِ سفارشِ کتاب‌های درخواستی‌تان، دایناسورم یادتان نرود. گفته باشم. آفرین.

* آقامون، کلاه‌قرمزی. وعده‌ی ما عید فطر به بعد، اکرانِ فیلم سی‌نمایی کلاه‌قرمزی و بچّه‌ننه

۴ دیدگاه نوشته شده است! »

 1. دکتر کتابفروش در 12/08/11 گفت:

  خب دایناسور شما ر که من نمی تونم بخونم تازه‌شم خواهر یحدودا یه ساله منم که اصن دشمن شی کاغذیه… با این وجود باید یه بهونه دیگه برا خریدن کتاب شما پیدا کنم… شما نظرتون چیه!؟

 2. دکتر کتابفروش در 12/08/11 گفت:

  حتما باید این فیلم رو تا داغ داغه دید!
  ولی اصلن قبول نیست من فقط به خاطر عکس این پست‌تون کل مطلب رو یه نفس خوندم!

 3. چهار ستاره مانده به صبح در 12/08/11 گفت:

  دکتر کتابفروش عزیز

  چرا نتونین دایناسورم رو بخونین؟ امتحان کنین بلکه هم مشتری شدین. والا.

 4. محمدحسین در 12/08/17 گفت:

  هزار کتاب که کلاً “در انبار موجود نیست” بود! شبیه اینایی که میخوان تغییر شغل بدن، هرچی ته انبار دارن رو با تخفیف میدن شده

  بعد این “سام” الآن خصوصیه؟ دولتیه؟ اگه خصوصیه باشه که خیلی کار فرهنگی داره می کنه پس، دولتی هم باشه باز هم. خوبه که پیک رایگان هست و ۷ درصد هم قراره بده به نویسنده ها و مترجم ها! بعد همه جور کتابی داره؟

دیدگاه خود را ارسال کنید