چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

محسن فرجی؛ دوست تصویرگر و گرافیست ما، علی عامه‌کن، درگیر سرطان است؛ سرطان تومور معده که گویا به ریه سرایت کرده است. در حال حاضر هم اوضاع خوبی ندارد متاسفانه. علی، از تصویرگران جوان و موفقی است که تنها شرح برخی فعالیت‌ها و جوایز پرتعداد بین‌المللی‌اش را می‌شود با یک جست‌وجوی ساده اینترنتی دانست. و الان هم نیازی به ردیف کردن این موارد نیست. علی بیمه خدمات درمانی دارد، اما متأسفانه مشمول طرح بیمه تکمیلی نشده یا اقدام نکرده یا چی.. به هر حال، این‌روزها که خیلی هم دیر بیماری‌اش را شناخته، هزینه‌های سنگین شیمی‌درمانی مشکلات جدی‌ای برای خود و خانواده‌اش پیش آورده است. نامه‌بازی‌های اداری هم عمومن در این شرایط،  بی‌حاصل‌اند.فکر کردیم که بتوانیم روی همدلی و همراهی دوستان خود حساب کنیم؛ راه دیگری در این وانفسای بی‌توجهی مسوولان به ذهن‌مان نرسید. شماره‌حسابی از برادرش گرفتیم، با توضیح و تاکید روی این نکته که هم ما شأن علی را می‌دانیم، هم دوستان ما. حالا اگر دوستی توان و امکان هم‌راهی داشت، می‌تواند کمک نقدی‌اش را به این حساب واریز کند: شماره حساب: ۰۰۰۳۵۲۷۵۱۹۰۱۱ عابر بانک تجارت شعبه ۳۶۱ به نام حسن عامه‌کن طارم‌سری.

 علی‌اصغر سیدآبادی؛ خُب سرانجام این کتابفروشی کوچک ما و دوستان‌مان (الهه و رضا) گوش شیطان کر داره راه می‌افته.درست شب دوم فروردین بود که رفته بودیم رستوران، کیان از در زد بیرون و من دنبالش. یک‌راست رفت کتابفروشی که تا آن روز ندیده بودمش. وقتی رفتم تو خانمی احوالپرسی کرد که قیافه‌اش آشنا بود و خیلی زود شناختمش و همسرش را هم. کیان البته به عشق ماشینی رفته بود که از پشت ویترین دیده بود. بعد از غذا با گیسو برگشتیم کتابفروشی. گیسو همان‌جا تصمیم گرفت کتابفروشی بزند. در واقع ایده از او بود. بعد هم ایده‌اش را با الهه در میان گذاشت و آن‌ها هم وارد ماجرا شدند و من در تمام این مدت نقش پشتیبان را داشتم و الان هم همین احساس را دارم و بعدش هم همین خواهد بود. حالا روز شنبه می‌خواهیم درِ این کتابفروشی کوچیک رو باز کنیم. هنوز کتاب‌هامون کامل نیست و نقص زیاد و قفسه خالی داریم که روز یک‌شنبه و دوشنبه پر می‌شود، ولی خوشحالیم کار رو با فروش ۱۰ تابلو نقاشی و تصویرگری از علی عامه‌کن شروع کردیم تا شاید کمکی کوچک برای درمانش باشد. اگر اهل خریدن تابلو هستید، کارهای خوب با قیمت‌های مناسب است، به‌خصوص برای کسانی که دنبال تابلو برای اتاق کودک هستند، فرصت خوبی است. اگر شنبه تهران بودید و خواستید به ما سر بزنید خوشحال می‌شویم. ما از ساعت ۱۴ تا ۱۸ هستیم. از روز یک‌شنبه هم که از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ در خدمت خواهیم بود. نشانی: بلوار کشاورز- خیابان ۱۶آذر- کوچه عبدی‌نژاد- شماره ۶

عبّاس ریاضی؛ نمایش‌گاه و حراجی «شاید برای من، شاید برای تو…» در حمایت از تصویرگر خوب کشورمان "علی عامه‌کن" که به بیماری سرطان دچار است برگزار می‌شود. در این نمایش‌گاه هنرمندانی از کلیه‌ی هنرهای تجسمی شرکت کرده‌اند که اسامی تعدادی از آن‌ها در زیر می‌آید: رزیتا شرف‌جهان، مجتبی طباطبایی، فرشید شفیعی، مرتضی زاهدی، مصطفی دره‌باغی، رضا هدایت، رضا افسری، بیژن بخشی، خسرو خسروی، بیتا وکیلی، احمد مرشدلو، کیارش زندی، فاطمه رادپور، عطیه بزرگ سهرابی، نگین احتسابیان، لیدا معتمد، بنفشه احمدزاده، رضا مکتبی، عباس ریاضی، شیلا خزانه‌داری، ستاره معتضدی، افشین بختیار و بسیاری از هنرمندان دیگر که اسامی تمام آن‌ها در دسترس نبود … این نمایش‌گاه از یکشنبه ۲۰ تا ۲۲ تیرماه ۱۳۸۹ (به مدت سه روز) برگزار می‌شود. افتتاحیه‌ی نمایش‌گاه ساعت پنج بعدازظهر روز یکشنبه ۲۰ تیرماه در خانه‌ی هنرمندان ایران، گالری ممیز است.

مرتبط: گروه کتاب آبی  + با هزار تومان چی‌ کار می‌شه کرد؟

۳ دیدگاه نوشته شده است! »

 1. رامن در 10/07/09 گفت:

  آیا به من اجازه می‎ دهید یکی از نقاشی هایم را برای کمک به ایشان بفرستم؟ نقاشی من مدادرنگ روی مقوای آچهار است.

  امیدوارم حال ایشان خیلی زود خوب بشود. امیدوارم خیلی قوی بایستند.

  راه اندازی فروشگاه کتاب را تبریک می گویم. من اگر تهران بودم، حتما خودم را می رساندم. داشتن یک کتابفروشی بهترین چیز دنیاست. یکی از آرزوهای بزرگ من است.

  گُل+گُل+گُل 🙂

 2. دمادم در 10/07/09 گفت:

  هر کاری،انجام هر کاری که دست های ناتوان ما بتواند در مقابل غول سرطان انجام دهد،خودش کاری ست. کاش تهران بودم. کاش می توانستم کمکی بکنم.
  امیدوارم حالش هر چه زودتر بهتر شود.

 3. مسعود در 10/07/09 گفت:

  من با اجازه بخشی از پست را در وبلاگم گذاشتم…

دیدگاه خود را ارسال کنید