چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

سین‌سینا کارآگاه می‌شود
رُمان کودک
نوشته‌ی معصومه یزدانی
انتشارات چکه و شهر قلم

اگر بزرگ‌ها مخصوصاً دایی‌تان یا همسایه‌ی دایی‌تان فکر می‌کند شما فضول هستید زیاد ناراحت نباشید چون کارآگاه‌ها هم فضول هستند و برای همین هم کلی چیزهای عجیب و غریب کشف می‌کنند. پس شما هم می‌توانید مثل من کارآگاه شوید ولی اوّلش باید یک صندلی تاشو مثل صندلی حاج‌آقا غلامی داشته باشید … البته اگر طوطی هم داشته باشید موقع کارآگاه شدن خیلی به دردتان می‌خورد.

پسربچّه‌‌ای که قهرمان این رُمان است خیلی بامزه و شیطون تشریف دارد. بعله، همین آقای سین‌سینا که قرار است کارآگاه شود. ماجرای این کتاب از جایی شروع می‌شود که پدر و مادر سینا باید بروند سفر و نمی‌توانند او را با خودشان ببرند. برای همین، سینا را می‌سپارند به دستِ دایی‌اش، داییِ روزنامه‌نگارش. بعد؟‌ بعد سروکلّه‌ی حاج‌آقا غلامی پیدا می‌شود و سروصداهای مرموزِ طبقه‌ی بالا و خُب، انتظار ندارید که سینای فضول بی‌خیالِ کشف ماجرا شود؟

سین‌سینا کارآگاه می‌شود برای گروه سنّی کودک نوشته شده است. فکر می‌کنم بچّه‌های کلاس دوّم و سوّم دبستان ماجراهای سینا را دوست داشته باشند. البته، جلدهای بعدیِ این کتاب هم در دست چاپ است. این را هم بگویم که در دو جلد بعدی، سینا یک‌بار معلّم و باردیگر، پرستار می‌شود.

این رُمان به‌تازگی چاپ شده است و با قیمت ۱۵۰۰ تومان در غرفه‌ی انتشارات چکه و انتشارات شهر قلم در بیست‌وپنجمین نمایش‌گاه بین‌المللی کتاب تهران (سالن ۲۳b، غرفه‌ی ۷۸) به فروش می‌رسد. لابُد بعد از نمایش‌گاه هم در کتاب‌فروشی‌های سطح شهر می‌توانید سین‌سینا کارآگاه می‌شود را تهیّه کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید