چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

توضیح؛ این یادداشت یک خودآموز ساده است دربارۀ چگونگی استفاده از Google reader برای عده‌ای از دوستان متقاضی! البته، تا جایی که خودم بلد هستم!!!  

:: برای شروع کار باید یک Account داشته باشید در Google که همان آدرس Gmail است. در ادامه، دو راه وجود دارد برای ورود به صفحۀ  Google reader یکی اینکه در صفحۀ Gmail، بالا سمت چپ، چند گزینه وجود دارد که یکی،Reader است. با کلیک بر روی این گزینه، به صفحۀ موردنظر وارد می‌شوید. راه دوّم، به این نشانی رفته، نام کاربری و رمز عبور را وارد کرده و به منظور خود، که همانا ورود به صفحۀ Google reader است، دست می‌یابید.  

:: صفحۀ Google reader دو ستون دارد؛ یکی بزرگ‌تر (پهن‌تر) در سمت راست و دیگری کوچک‌تر (باریک‌تر) در سمت چپ. برای اینکه وبلاگ‌های موردنظر خود را وارد کنید در ستون کوچک‌تر (در سمت چپ صفحه) بر روی گزینۀ Add subscription کلیک می‌کنید. پنجرۀ کوچکی باز می‌شود که نشانی وبلاگ‌های موردنظر را (ترجیحاً نشانی RSS یا FEED وبلاگ موردنظر) در کادر آن وارد کرده و سپس بر روی دکمۀ Add کلیک می‌کنید. حالا، نشانی وبلاگ‌های اضافه شده را می‌توانید در ستون کوچک‌تر، ذیلِ Show: updated – all ببینید. زین پس، هر بار که مطلب جدیدی در وبلاگی نوشته شود، شما با پررنگ‌ شدن عنوان آن در این ستون، باخبر می‌شوید. متنِ وبلاگ‌های موردنظر نیز در ستون بزرگ‌تر (سمت راست صفحه) نمایش داده می‌شود.

:: برای share کردن مطالبی که دوست داشته‌اید، در ستون بزرگ‌تر (سمت راست) کلیک می‌کنید بر روی آیتم share. اما، اگر می‌خواهید دربارۀ مطلبی که  share کرده‌اید توضیح کوتاهی نیز بنویسید، کلیک کنید بر روی آیتم Share Whit note، پنجرۀ کوچکی باز می‌شود که در آن می‌توانید توضیح خودتان را اضافه کنید.

 

 

 

:: برای تغییر دادن عنوان وبلاگ‌ها، حذف و یا تقسیم‌بندی آنها در پوشه‌های مختلف و … باید وارد Settings این صفحه بشوید که لینک آن در سمت راست بالای صفحه وجود دارد و بعد، کلیک کنید بر روی لینک Subscriptions!

:: برای استفاده از کدی که در نهایت می‌شود فهرست وبلاگ‌های به روز شدۀ شما (مثل لینک وبلاگ‌ها در ستون سمت راست اینجا با عنوان به روزترها) اوّل، این توضیحات را بخوانید. به قدر کافی روشن است. ولی، به جای کدی که در آنجا آمده است از کدی که در کامنت‌های همین پست گذاشته می‌شود، استفاده کنید. منتها، با اعمال همان تغییراتی که در آنجا ذکر شده است.

:: برای دعوت کردن دوستان و مشاهدۀ مطالبی که توسط آنها share شده است بروید به بخش  Settings، بعد، کلیک کنید بر روی لینک Friends، در این صفحه می‌توانید با کلیک بر روی Invite to Reader دوستان خود را دعوت کنید.

+ مرتبط؛ اینجا

 

 

 

۵ دیدگاه نوشته شده است! »

 1. كد موردنظر! در 08/08/05 گفت:

  <script type="text/javascript">
  function buildContent (blog) {
  if (!blog || !blog.items) return;
  var container=document.getElementById("blogroll");
  var code="";
  var oldurl;
  for (var i = 0; i < blog.items.length; i++) {
  var item = blog.items[i];
  if ( item.origin.htmlUrl!=oldurl) {
  code=code+"<div><a title=’"+item.title+"’ href=’"+item.origin.htmlUrl+"’>"+item.origin.title+"</a></div>";
  }
  oldurl=item.origin.htmlUrl;
  }
  container.innerHTML=code;
  }
  </script>
  <div id="blogroll"> </div>
  <script type="text/javascript" src="http://www.google.com/reader/public/javascript/user/07840245824222207025/label/blogroll?n=20&callback=buildContent&quot; >
  </script>

 2. سارا کوانتومی در 08/08/05 گفت:

  خوب بود آموزشت, دوست جون.

 3. مهتاب در 08/08/05 گفت:

  آموطشت خوب بود ولی اصل داستان رو یادت رفت ! مردی منو اینوایت کن به همین روشی که گفتی !

 4. شيشه سكوت در 08/08/05 گفت:

  دوست خوبم سلام . با تشکر از شما . دو سوال داشتم : ۱ – چطوری میشه اسم پوشه هایی که در گوگل ریدر ساختم رو عوض کنم ؟ من هر چه گشتم راه حلی پیدا نکردم . ۲- دعوت از دوستان برای اشتراک در شر کردن فقط شامل حال کسانی میشه که تا به حال حداقل یه بار با اونا ایمیل رد و بدل کرده باشی ( من این طوری فهمیدم ) آیا خارج از این محدوده هم امکان اشتراک هست .
  ممنونم .


  :: چهار ستاره مانده به صبح؛
  سلام. دربارۀ سوال اول من هم هر چقدر گشتم راه‌حلی پیدا نکردم. دربارۀ سوال دوم، شما می‌توانید در جی‌میل، آدرس دوستان‌تان را invite کنید.

 5. شيشه سكوت در 08/08/05 گفت:

  دوست خوبم سلام . در مورد تغییر نام پوشه ها در گوگل ریدر من یه راه حل پیدا کردم که گفتم به شما هم بگم تا استفاده کنید . به آدرس زیر مراجعه کنید :

  http://r2gblog.com/2008/04/14/rename-googlereader-folders/

  امیدوارم که مفید باشه . موفق باشید .

دیدگاه خود را ارسال کنید