چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

به گزارش خبرگزاری رؤیا، این هفته را می‌توان به گونه‌ای فرهنگی، هنری‌تر از سر گذراند بل‌که دیدار با چهارتا آدمِ حسابی و کمی در باغ‌بودگی، از لحاظ دگرگونی حال و احوال‌مان مؤثر واقع افتد، که ان‌شاء‌الله تعالی، خیری هم حاصل می‌آید از پس آن، اگر عرضه داشته باشیم خودمان. مهم‌ترین ویژگیِ برنامه‌هایی که در ادامه به اطلاعِ حضرتِ شما می‌رسد همانا شرکت آزاد و رایگان برای عموم می‌باشد!

شنبه؛ ۲۹ فروردین، ساعت ۵ بعدازظهر، می‌توانید دستِ متعلّقات را گرفته و به خانه‌ی هنرمندان ایران عزیمت فرمائید و در جلسه‌ی رونمایی جلد اوّل از مجموعه‌ی «تاریخ هنر معاصر جهان» حضور به‌هم رسانید. آقای «علیرضا سمیع‌آذر» زحمت کشیده‌اند و این کتاب را نوشته‌اند. از جمله جذابیّت‌های جلسه‌ی فوق‌الذکر، علاوه بر شمای شاخِ شمشاد و نبات، حضورِ آقای عبّاس کیارستمی با آیدین آغداشلو است. با اغتنام فرصت، شما می‌توانید درحاشیه‌ی این جلسه کشف کنید که حاج میلاد احرام‌پوش اوّل عینک آفتابیِ همیشگی به چشم زد یا حاج عبّاس؟

بیشتر بخوانید

یک‌شنبه، ۳۰ فروردین، هر ساعتی که عشق‌تان کشید، مجدداً می‌توانید دستِ متعلّقات را گرفته و به خانه‌ی هنرمندان ایران عزیمت فرمائید و در نگارخانه‌ی ممیز با تماشای «باطله‌ها» سرگرم شوید.

بیشتر بخوانید

دوشنبه، ۳۱ فروردین، ساعت ۴ بعدازظهر، قدم‌رنجه بفرمایید تا باشگاه دانش‌جویان دانش‌گاه تهران و علاوه‌بر دیدار با آقای اسدالله امرایی، در جلسه‌‌ای با عنوان «پل استر و جست‌وجوی پسامدرن» شرکت بنمایید. البته، تاکنون بخت یاری نکرده است ما را محض خواندن حتّا یکی از کتاب‌های آقای استر، منتها روایانِ شیرین سخن کلّی تعریف و تمجید کرده‌اند از ایشان. در ادامه توجّه شما را جلب می‌کند به مجموعه‌ی لینک‌های ذیل درباره‌ی ایشون و کتاب‌هاشون؛ چرا ایرانیان پل استر می‌خوانند، ستایش صلح در آثار پل استر، پل آستر: به صفر رسیده‌ام، ناگفته‌هایی از زندگی پل استر + سه‌گانه‌ی نیویورک، هیولا، مون پالاس، شب پیش‌گویی، دیوانگی در بروکلین + این، دفترچه‌ی سرخ، ارواح.

بیشتر بخوانید

البته اگر به شعر بیش‌تر از داستان و رُمان علاقه دارید، ساعت ۵ بعدازظهر، برای سوّمین‌بار در این هفته، دستِ متعلّقات را گرفته و به خانه‌ی هنرمندان ایران عزیمت فرمایید تا جلسه‌ی رونمایی مجموعه اشعار «احمدرضا احمدی» با قدومِ شما منوّر و مزیّن گردد. حالا وقتی دوباره آیدین آغداشلو را می‌بینید احساس پسرخاله/‌دخترخاله دارید نسبت به هم. با آقا مسعود کیمیایی، احمد پوری و شمس لنگرودی هم دیداری تازه می‌کنید و درمجموع، صفاسیتی می‌شود.

بیشتر بخوانید

سه‌شنبه، ۱ اردیبهشت، ساعت ۴، یک‌سری بزنید حوزه‌ی هنری، جلسه‌ی دوّم از سری نشست‌های هفتگی نقد داستان در سال جدید برگزار می‌شود زیر نظرِ رضا رهگذر ِ قصّه‌های ظهر جمعه. شاید خوش‌تان آمد و برای هفته‌های بعد مشتری شدید.

بیشتر بخوانید

چهارشنبه، ۲ اردیبهشت، ساعت ۴، جلسه‌ی دوّم از نشست‌های عمومی شعر در مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه‌ی هنری با حضور عبّاس براتی‌پور برگزار می‌گردد که در این جلسه یک قطعه از بوستان سعدی خوانده می‌شود و بعد نقد و بررسیِ عروضی، فلسفی، زیبایی‌شناختی و این‌حرف‌ها.

بیشتر بخوانید

اگر حوصله‌ی رفتن به حوزه‌ی هنری را ندارید، ساعت ۵، شال و کلاه کنید به سمت شهرکتاب، گیرم در اوّلین جلسه‌ی «درس‌گفتارهایی درباره‌ی سعدی» هم شرکت می‌کنید، اگر پای سخرانی آقای حداد عادل یا هوشنگ مرادی کرمانی چشم‌هایتان سنگین شد و افتادید به چرتِ عصرگاهی، دست‌کم فروش‌گاه شهرکتاب سرحال‌تان می‌آورد.

بیشتر بخوانید

خب، اگر حوصله‌ی شهرکتاب را هم ندارید، پیشنهاد می‌کنم یک بلیت مترو تهیّه بفرمایید به مقصد کرج، بیایید این‌جا، دستِ مرا هم بگیرید، یک‌سری می‌زنیم به حوزه‌ی هنری کرج که این هفته جلسه‌ی دوّم از کارگاه‌های داستان‌نویسی‌اش را برگزار می‌کند. همان حوالی، مرکز خرید مهستان و پارک بازیِ خوبی هست، خوش می‌گذرانیم دورهمی.

بیشتر بخوانید

پنج‌شنبه، ۳ اردیبهشت، اوووه! این همه فرهنگی‌بازی! بی‌خیال، امروز جمع بشیم همگی، پارک ساعی رو قرق کنیم یا بریم دربند واسه‌ی شلوغ‌کاری.

×××

بیست و دو ساعت بعد، به اخباری که هم‌اکنون به دست‌ام رسید توجّه لازم را مبذول بفرمایید؛

شنبه، کتابِ تازه‌ی آقای «علیرضا سمیع‌آذر» به خوبی و خوشی، به میمنت و مبارکی رونمایی‌ شد. خیال کردید شما حوصله نکنید برای حضور در چنین مجامعی، فرهنگِ مملکت لنگ می‌ماند. نه خیر!

بیشتر بخوانید

یک‌شنبه، اوّلین جلسه‌ی «درحلقه‌ی رندان» برگزار می‌شود؛ بروید خنده.

بیشتر بخوانید

دوشنبه، نشست هفتگی نقد و بررسی کتاب در کانون ادبیات ایران برگزار می‌شود؛ بروید اظهارنظر.

بیشتر بخوانید

سه‌شنبه، مستندهای «آن مرد کیست؟» و «پریادیس» نمایش داده می‌شوند؛ بروید تماشا.

بیشتر بخوانید

چهارشنبه، نمایش‌گاهی از نقاشی‌های رنگ و روغن در فرهنگ‌سرای اندیشه؛ گفتن داره؟ والله!

بیشتر بخوانید

پنج‌شنبه، «کنعان» اگر رسیده بود کلوپِ نزدیک خانه‌ی شما که، نگاه کنید. دیدن دارد به نظر ما.

بیشتر بخوانید

جمعه، هیچی. هر کاری عشق‌تون بود انجام بدین. برای سلامتی خانوم سلیمانی هم دعا کنین.

بیشتر بخوانید

۳ دیدگاه نوشته شده است! »

  1. آينه هاي ناگهان در 09/04/18 گفت:

    رویا من توی شلوغ بازی پا هستم.بریم؟

  2. چهار ستاره مانده به صبح در 09/04/18 گفت:

    مرررررررسی پایه. بزن بریم به سرعت برق و باد. من‌ام فقط برای همین شلوغ‌بازی ته هفته‌اش حس و حوصله دارم واقعن

  3. سیروان در 09/04/20 گفت:

    سپاس بی کران.

دیدگاه خود را ارسال کنید