چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

رک و پوست کنده را وقتی شروع کردم به خواندن که دیگر حس و حوصله‌ی داستان‌خوانی نداشتم. می‌خواستم به ذهنم استراحت بدهم و خودم را درگیر قصه‌ی دوباره و ماجرای تازه نکنم. قبل‌تر، مقدمه‌ی کتاب را خوانده بودم و می‌دانستم کلهم یادداشت‌های آسیه جوادی (ناستین) است که در روزنامه‌ی فرهیختگان چاپ شده‌اند. موضوع یادداشت‌های خانوم جوادی چی بود؟ احوالِ ما زنان. آره. آرزوها، حسرت‌ها، تنهایی‌ها، عشق‌ها و … همه‌چیز زندگیِ زنانه از نگاه یک زنِ دیگر. درمجموع، تنفس خوبی بود خواندنِ این کتاب و یک‌جاهایی از آن هی با خودم می‌گفتم امان از زنان، امان. آن روزها، هی کار پشت کار پیش آمد و نشد درباره‌ی این کتاب بنویسم. دو هفته‌ی قبل، وقتی رفته بودم فروش‌گاه شهرکتاب مرکزی، دیدم روی آن تخته‌سیاهِ قشنگِ توی ویترین، مشخصاتِ رک و پوست کنده را به عنوان پرفروش‌ترین کتاب نوشته‌اند. برای همین، دوباره خواستم درباره‌اش بنویسم که ننوشتم تا دی‌شب. دی‌شب، باخبر شدم که کتاب به چاپ سوّم رسیده است، در یک سال. بعله. با خودم گفتم امروز حتماً درباره‌اش چیزی بنویسم توی وبلاگم. نیّت‌ام گوشه‌ی ذهنم بود که در وب‌گردی رسیدم به این‌جا. استخاره می‌کنید؟ کلیک کنید. وبلاگِ دخترِ کتاب‌خوانی است با ذوقِ خوبی برای عکاسی. مثلاً تصویرِ فوق یکی از عکس‌هایش است برای معرفی کتاب رک و پوست کنده. باقیِ عکس‌ها را هم این‌جا ببینید.

۲ دیدگاه نوشته شده است! »

 1. Bita در 12/09/25 گفت:

  ممنون رؤیا جان که باز یه کتاب خوب معرفی کردی. وبلاگ لی‌لی خانم هم جالب بود. فقط نمی‌دونم چرا عکسی که شما گذاشتی بدون پراکسی تصویر لوگوی پرشین‌بلاگه و با پراکسی ادامۀ عکس کتاب و بشقاب سیبه که از وسط نصف شده، یعنی همون تصویری که باید باشه!

 2. محمدحسین در 12/10/02 گفت:

  خیلی خیلی ممنون بابت معرفی این وبلاگ قشنگ، چقدر عکس هاش دوست داشتنی هستند. چه خلاقیت خوبی.
  معرفی کتاب هم که جای خود دارد

  یک توصیه وبلاگی: کد آمارگیر باعث افزایش زمان بارگذاری (load) سایت میشه، حالا سه تا با هم باشن که دیگه خیلی بد میشه. از اون سه تا، وبگذر بدترینشونه (سرورهاش قطع میشه، اونوقت لود نمیشه و وب شما هم دیر بالا میاد. همین طور آمار رو درست نشون نمیده، ضمن این که تازگی های کار ضایعی هم کرده و پنجره پاپ آپ باز می کنه). بعد چرا دو تا پرشین استیت هست؟
  کلاً یا پرشین استیت رو بزارید، یا سایت متر رو

دیدگاه خود را ارسال کنید