چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

هفته‌ی آخر ۹۳ و هفته‌ی اول ۹۴ در خانه‌ی خودمان نبودیم و طبعن هفت‌سینِ خودمان را نداشتیم. همان روزها بود که احسان شریعتی از هفت‌سین کتابی نوشت و از من هم دعوت کرد تا هفت‌سین خودم را داشته باشم. به کتاب‌هایم دست‌رسی نداشتم و کتاب‌هایی که در سفر همراهم بود، سین‌دار نبودند. می‌توانستم درباره‌ی هفت‌سین کتاب پارسالم بنویسم یا صبر کنم به خانه برگردم. صبر کردم و حالا، به خانه برگشته‌ام و این هم هفت‌سین کتاب من؛ سنگی بر گوری، سرنوشت یک انسان، سقای آب و ادب، سفر باورنکردنی ادوارد، سوپر مانولیتو، سالار مگس‌ها و سرگذشت آقای زومر. کتاب ششم و هفتم از سری کتاب‌هایی است که خودم نیمه‌نصفه خوانده‌ام و تصمیم گرفته‌‌ام در هفته‌ی سوم فروردین بخوانم، ولی باقی کتاب‌ها را خوانده‌ام و از خواندنِ آن‌ها لذت برده‌ام.

۴ دیدگاه نوشته شده است! »

 1. سید احسان شریعتی در 15/04/03 گفت:

  اگر در خاطرم مانده بود حتما سنگی بر گوری را جایگزین یکی از هفت کتابم می کردم.
  از قدیم گفته اند هر پسری سنگیست بر گور پدر خویش

 2. زریر جوان در 15/04/04 گفت:

  اول اینکه نوروز مبارک 🙂
  و بعد…
  خیلی جالب بودن.
  راستش وقتی درگیر کاری کمتر فرصت مطالعه پیدا میکنی.میشه کتاب های کم حجم و جالب رو معرفی کنید.

  چهار ستاره مانده به صبح:
  سلام دوست خوبم. سال نو شما هم مبارک.
  نمی‌دانم منظورت از جالب چیست. خب چندتایی از همین کتاب‌ها حجم کمی دارند و به نظر من جالب‌اند. مثلن سنگی بر گوری و سرنوشت یک انسان.
  اگر بگویی چه موضوع‌ها/زمینه‌های ادبی را بیش‌تر دوست داری، شاید بتوانم بیش‌تر کمک کنم.

 3. بانو در 15/04/09 گفت:

  کتاب درمانی…
  روحیه ی ادم خوب میشه اینجا

 4. زریر جوان در 15/04/11 گفت:

  سلام و ممنون از پاسخگویی.
  من بیشتر به نوشته هایی علاقه دارم که کمتر پیچیدگی داشته باشه.عاشق طبیعتم.و فکر می کنم به حد کافی انرژی منفی از محیط اطراف میگیریم.
  من کیمیاگر رو خیلی دوست داشتم.شازده کوچولو رو هم.و درسته که سیمین سووشون را خیلی خیلی خیلی روان گفته و من شیرازی خیلی راحت تر می فهممش اما دلم می گیرد و خب حجمش هم که ….
  موضوع و حجم خیلی برام مهم اند.
  سپاس.

  چهار ستاره مانده به صبح: سلام. فکر می‌کنم از خواندن رز گمشده، با کفش‌های دیگران راه برو یا مارک و پلو + مارک دو پلو، ماجرای عجیب سگی در شب یا خاطرات صددرصد واقعی یک سرخ‌پوست پاره‌وقت لذت ببری. این کتاب‌ها خوش‌خوان‌اند و شاید ازنظر تعداد صفحه کم حجم به حساب نیایند، ولی ویژگی‌های دیگری (مثل زبان ساده و روان و موضوع جذاب) دارند که باعث می‌شوند یک‌نفس بخوانیدشان و امیدوارم بعد از خواندن آن‌ها راضی باشی و برایم بنویسی که خوشت آمده 🙂

دیدگاه خود را ارسال کنید