چهار ستاره مانده به صبح

شروع یک رؤیای نو

«ابلهان هرگز نمی‌توانند پنجاه سال تمام عاشق باقی بمانند: برای نیل به چنین عظمتی به مردی حقیقتاً خیال‌پرداز و صاحب‌ذوق نیاز است.»

لیدی ال (Lady L) نوشته‌ی رومن گاری (Romain Gary)

۴ دیدگاه نوشته شده است! »

 1. چهار ستاره مانده به صبح در 09/09/03 گفت:

  سعدیِ بزرگ‌وار می‌فرماید: وی گشاده ای صنم طاقت خلق می‌بری/ چون پس پرده می‌روی پرده صبر می‌دری/ حور بهشت خوانمت ماه تمام گویمت/ کدمیی (یعنی چی؟) ندیده‌ام چون تو پری به دلبری/ آینه را تو داده‌ای پرتو روی خویشتن/ ور نه چه زهره داشتی در نظرت برابری/ نسخه چشم و ابرویت پیش نگارگر برم/ گویمش این چنین بکن صورت قوس و مشتری/ چون تو درخت دل نشان تازه بهار و گل‌فشان/ حیف بود که سایه‌ای بر سر ما نگستری/ دیده به روی هر کسی برنکنم ز مهر تو/ در ز عوام بسته به چون تو به خانه اندری/ من نه مخیرم که چشم از تو به خویشتن کنم/ گر تو نظر به ما کنی ور نکنی مخیری/ پند حکیم بیش از این در من اثر نمی‌کند/ کیست که برکند یکی زمزمه قلندری
  و قائله رو این‌طور ختم می‌کند: عشق و دوام عافیت مختلف‌اند سعدیا/ هر که سفر نمی‌کند دل ندهد به لشکری
  بعد، من همین‌جوری خوش‌ام آمد، نوشتم محض عنوان. گفتن هم داشت لابُد که توضیح دادم الان 🙂

 2. آوامین در 09/09/04 گفت:

  سلام خانوم
  !
  خوبی؟
  اولا با تاخیر روز وبلاگ نویسی به شما مبارک !
  دوما منو دوست نداشتی؟
  میدونم واسه اینکه بقیه حسودی نکنن منو نگفتی !فکر کن !
  سوما هیچی دیگه !اصلا هیشکی منو دوست نداره !
  آدم به پررویی من دیده بودی تا الان ؟!
  همین دیگه !
  دل بچه شکست رفت پی کارش !
  با این حال بازم بوس !
  من برم گریه مو بکنم !

 3. سعادت در 09/09/04 گفت:

  فرد عاشق تا شکایت نکند عاشق نیست/فرد عاقل چه بداند که در این وادیه خواب است. آدم عاشق اگر شکایت نکنه آروم نمیگیره در غیر این صورت باید بهش شک کرد. عاقل هم از شکایت عاشق تعجب نکنه عاقل نیست. کسی که دوسش دارم از روی عصبانیت من رو به یه مرغ باز تشبیه کرد ولی عشق من یه آدمه. مرغی نیست که خودشو برای خروس ها آماده کنه. خروس هم نیستم که بیوفتم دنبال مرغ های مردم. عشق من یه آدمه و با مرغ و خروس هایی که بیرونن فرق می کنه. از جنس خودمه. من عاشق انسانی ام که شبیه نداره. شما میگی پنجاه سال ولی من تا عمر دارم عاشقش می مونم. من حرفی زدم و پای حرفم می مومنم ولی شما هم یادتون باشه عاشق اگر به خاطر دوری از یارش غصه نخوره، گریه زاری نکنه، پیش خدا به غلط کردن نیوفته عاشق نیست میشه همون مرغ و خروس هایی که بیرونن و فقط دنبال خواسته های خودشونن.

 4. نیمرخ در 09/09/04 گفت:

  وبلاگ شما رو توی گودر لینک داشتم اما خیلی وقت بود خود وبلاگ رو ندیده بودم 🙂

  این دو جمله رو خیلی دوست داشتم . به عنوان یادگاری توی تقویم امروزم نوشتم .

دیدگاه خود را ارسال کنید